Więcej informacji o fundacji

"Bezpieczna Przystań"

SPONSORZY

PATRON MEDIALNY

PARTNERZY WYDARZENIA

„Bezpieczna Przystań” będzie miejscem, gdzie osoby przeżywające stratę znajdą wsparcie, będą mogły opowiedzieć o swoich przeżyciach i emocjach bez oceniania.

To fachowa, profesjonalna pomoc specjalistów w tym interwentów kryzysowych, psychologów oraz osób, które poradziły sobie ze stratą kogoś bliskiego. Jak sama nazwa mówi tu poczujesz się bezpiecznie, zatrzymasz się nad tym co przeżywasz. Zastanowisz się jak ta strata zmieniła Twoje życie i spojrzenie na świat z perspektywy osoby zranionej, porzuconej, samotnej. Podczas tych trzech dni chcemy pomóc Ci zrozumieć myśli, które kotłują się w Twojej głowie, odnaleźć spokój i ukojenie. Będą to nie tylko indywidualne rozmowy wspierające, ale też spotkania grupowe „Grupy wsparcia osób po stracie ukochanej osoby”. Taka forma wspólnie spędzonego czasu, wspominania, pokazania metod radzenia sobie z pustką jest czasami bardzo kojąca i dająca nadzieję na spokojny powrót do życia. wiemy, że już nigdy nie będzie tak, jak było, i że nic nie jest w stanie tego zmienić. Dowiesz się jak przebiegają etapy żałoby i jak uchronić się przed przeżywaniem jej w sposób destrukcyjny.

Oswajanie się z rzeczywistością po stracie jest długotrwałym procesem, w którym profesjonalna pomoc osoby dającej poczucie bezpieczeństwa, może przynieść ulgę i przywrócić równowagę emocjonalną. Odpowiednie przepracowanie trudnej sytuacji pozwala nauczyć się jak na nowo żyć z poczuciem pustki po stracie ukochanej osoby.