Aleksandra Fąfara jest stypendystką i artystką Fundacji Ocelot. - Ola trafiła na pierwsze zajęcia Ocelota w 2009 r. Ciężką pracą, zaangażowaniem i wytrwałością udowodniła, że warto urzeczywistniać marzenia. Dziś to wspaniała artystka Teatru Ocelot, którą możemy podziwiać w szekspirowskim „Śnie nocy letniej” i „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Zachwyca widzów w kraju, Europie i Azji. Trenuje też przyszłych mistrzów akrobatyki powietrznej - legnickie dzieciaki i młodzież – mówi Beata Zając, dyrektor artystyczny Teatru Ocelot.

Aleksandra w lipcu zdobyła mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie. Dzięki temu zakwalifikowała się do reprezentacji kraju i na zawodach w Ibizie pokazała swój kunszt i swoją moc.

 

Płocki zespół FARBEN LEHRE powstał we wrześniu 1986 roku, z inicjatywy ówczesnego studenta historii, wokalisty Wojtka Wojdy oraz perkusisty Marka Knapa. W pierwszym składzie znaleźli się również gitarzysta Robert Chabowski i basista Piotr Kokoszczyński. Do dnia dzisiejszego, przez historię kapeli przewinęło siłę łącznie ponad 20 muzyków. Najczęściej zmieniali się perkusiści. Aktualnie formacja występuje jako kwartet, a na koncertach w wersji akustycznej na scenie pojawia się skład siedmioosobowy. Początkowo próby odbywały się w szkole, potem w garażu Marka Knapa, a następnie, poczynając od Jarocina 1987, muzycy ruszyli w nieustanną trasę koncertową, która z powodzeniem trwa do dzisiaj... Pierwszy publiczny występ FARBEN LEHRE odbył się w byłej szkole Wojtka Wojdy i Marka Knapa, czyli w auli Liceum im. Wł. Jagiełły w Płocku, w poniedziałek 13 października 1986 roku. Na tym historycznym, dziewiczym koncercie pojawiło się około 150 osób!

W ciągu trzech minionych dekad ukazało się już 15 płyt studyjnych: Bez pokory, My Maszyny, Insekty, Zdrada, Atomowe zabawki, Pozytywka, Farbenheit, Snukraina, Ferajna, Achtung 2012, Projekt PUNK, Trzy Dekady (akustycznie), Stacja Wolność, Pieśni XX Wieku, wydane z okazji jubileuszu 35-lecia FARBEN LEHRE oraz najnowszy album Na zdrowie, z marca 2023 roku. Ponadto w dorobku zespołu znajdują się takie pozycje, jak koncertowa kaseta Samo życie, unikalny album Friends For Friends (35 zaprzyjaźnionych kapel wykonuje utwory FL we własnych aranżacjach),6 koncertowych DVD: Przystanek Woodstock 2006, Punky Reggae live 2008, Projekt PUNK 2013, Live in Fonobar 2009, Scena Viva Kultura 2016, Farben Lehre Akustycznie 2018 oraz jedyna jak dotąd, oficjalna biografia Farben Lehre - Bez pokory, napisana przez Kamila Wicika, przy aktywnym udziale Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Wojdy. Niezwykle bogatą dyskografię uzupełnia 12 płyt winylowych (w tym dwa splity) oraz liczne kompilacje, wydane w bardzo różnych konfiguracjach...

Kapela od wielu lat intensywnie koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Do tej pory płoccy muzycy mają na swoim koncie ponad 2000 zagranych koncertów. Zespół wystąpił, m.in. dwunastokrotnie na festiwalu w Jarocinie (laureat 1990) oraz na tak znaczących imprezach jak Seven Festival Węgorzewo (2006, 2012, 2017), Ostróda Reggae Festiwal (2011), Hunterfest (2006, 2008), Nie zabijaj (2005-06), Cieszanów Rock Festiwal (2012, 2016, 2021), Czad Festiwal (2013, 2016), Rock na Bagnie (2017, 2019), Czochraj Bobra (2015, 2018, 2021), Summerfall Festival Płock (2011-13, 2016, 2018, 2021) czy Basowiszcza (2007, 2012). W latach: 1996, 2004, 2006 oraz 2013 grupa zaprezentowała się na dużej scenie Przystanku Woodstock, dając koncerty dla kilkusettysięcznej widowni, a poza tym sześciokrotnie, z powodzeniem zaistniała na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Krs'hny. Od 1994 roku zespół jest pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców wiosennej trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt dużych klubów w całej Polsce i - po kilkuletniej przerwie - w 2018 roku, z powodzeniem powróciła na koncertową mapę Polski. Dotychczas odbyło się łącznie 12 edycji tej objazdowej imprezy.

Oprócz regularnych występów na rodzimych scenach FARBEN LEHRE często pojawiało się poza granicami kraju,jednak zawsze na swoich koncertach śpiewając po polsku! Na przestrzeni ponad trzech dekad zespół gościł, m.in. na takich festiwalach jak: Slavske-Rock-Fest (Ukraina 2007-08, 2010), Male Levare (Rudava, Słowacja 2008), Force Attack (Niemcy 2010), Spirit From the Street (Niemcy 2010, 2013), Keltska Noc (Harrachov, Czechy 2011), Fusion Festival (Larz, Niemcy 2011) oraz dwukrotnie brali udział w prestiżowym Flingern Punk Rock Festival w Düsseldorfie (Niemcy 2001, 2003). Z innych zagranicznych koncertów należy wymienić te zagrane w Dublinie, Cork & Limerick (Irlandia 2007, 2019, 2023), Berlinie, Monachium, Hamburgu, Oberhausen, Rostocku, Darmstadt, Dreźnie, Lipsku, Cottbus czy Magdeburgu (Niemcy 2006-19), Wiedniu (Austria 2009), Rotterdamie & Hadze (Holandia 2019, 2022), Brukseli (Belgia 2020), Kijowie, Lwowie (Ukraina 2007), Sninie, Terchovej, Bratysławie (Słowacja 2013), Auxerre (Francja 2002), Pradze (Czechy 2013), jak również w Londynie, Birmingham, Southampton, Bristol, Peterborough czy Leeds (Anglia 2014-16). W 1998 roku muzycy zagrali trasę koncertową we Włoszech, zahaczając o takie miasta jak Mediolan, Padwa, Genua, Wenecja, Cermenate i Bergamo. Warto zauważyć, że pierwszy zagraniczny koncert FARBEN LEHRE odbył się w Soligorsku koło Mińska (na Białorusi), w maju 1988 roku...

Na swoim koncie płocka kapela ma występy u boku tak zacnych wykonawców jak the Exploited (4), Die Toten Hosen (5), New Model Army (2), the Toy Dolls, UK Subs (2), G.B.H., the Vibrators (2), Dritte Wahl, Ine Kafe, Kozak System czy Smola a Hrusky. Ciekawostkę stanowi fakt, że czołowa niemiecka formacja punk-rockowa Dritte Wahl ma w swoim repertuarze aż trzy kawałki FARBEN LEHRE, a mianowicie Terrorystan, Konrasty oraz Ali-Baba, song przygotowany specjalnie na 35 urodziny FL. Inny zaprzyjaźniony zespół, czyli Smola a Hrusky ze Słowacji również coveruje Terrorystan oraz Maturę, która u naszych południowych sąsiadów stała się bardzo popularnym i rozpoznawalnym utworem... Natomiast brawurowa ekipa z Ukrainy, znana jako Kozak System ma w swoim repertuarze własną wersję kawałka FL Kontrasty, który znalazł się również na jubileuszowym albumie Friends For Friends.

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiekprzystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Muzycy nie ukrywają swoich fascynacji twórczością the SEX PISTOLS, the RAMONES, the CLASH, NEW MODEL ARMY, the POGUES, GREEN DAY, SKA-P, U2, RAMMSTEIN, pamiętając - rzecz jasna - o JOY DIVISION, the CURE, NIRVANIE, R.E.M. czy the ROLLING STONES.

Polski zespół postpunkowy ze Szczecina. Pierwsza ich nazwa brzmiała "Kolaboranci, czyli czterech inwigilowanych cyników lubiących gierki Edwarda w Jeruzalem". Swój pierwszy koncert zagrali 7 marca 1987 w rodzinnym mieście. W roku 1988 wystąpili na festiwalu w Jarocinie. Po rozpadzie w 1992 roku zespół został na krótko reaktywowany w 1995 roku. Po rozwiązaniu część członków stworzyła zespół Hey. Lirycznie zespół często poddawał ironizacji zachowania ludzi. W roku 2006 grupa ponownie zaczęła grać próby, tym samym reaktywując się. Pierwszy swój koncert po reaktywacji zagrali 13 grudnia 2006 w Szczecinie. Na styczeń 2007 zapowiadana jest reedycja albumu Kukieł na CD. W wyniku problemów zdrowotnych wokalisty i lidera zespołu, Przemysława Thiele, Kolaboranci w okresie 2007-2009 na pewien czas zaprzestali aktywności koncertowej, jednak już na początku roku 2009 zespół powrócił na scenę, a z czasem związał się ze szczecińską wytwórnią Jimmy Jazz Records, którą od lat dowodzi, były manager zespołu z lat 90. i autor części tekstów - Zdzisław Jodko.Dla Jimmy Jazz Records Kolaboranci zarejestrowali album koncertowy zatytułowany My tu stoimy wzbogacony dyskiem DVD z teledyskami, filmem o zespole i fragmentem koncertu z płyty audio. Krążek wydany został jesienią 2011 roku. Rok później firma Jimmy Jazz Records wydała pierwszą od lat studyjną płytę Kolaborantów, tytułem Transparenty nawiązującą do jednego z największych przebojów zespołu. Album okazał się świetna wizytówką aktualnej działalności muzyków, przywołując okres najlepszych dokonań grupy, a zespół wrócił na dobre do grania koncertów.

W roku 2013 wydano reedycję CD i LP z pierwszym albumem zespołu zatytułowanym A może to ja?. W lipcu 2014 roku Kolaborantów opuścił Mariusz Doszyń, a na jego miejsce trafił gitarzysta Tomasz Samselski oraz w lutym 2016 roku opuścił również grupę Dariusz Siudak i na jego miejsce trafił basista Michał Podciechowski.

W połowie 2016 roku Kolaboranci weszli do studia, aby zarejestrować swój najnowszy materiał. Premiera płyty o tytule Wirus międzynarodowy miała miejsce 15 października 2016 roku, niemal 4 lata po pojawianiu się ostatniego albumu.

Kobranocka to popularny zespół rockowy w Polsce. Założony w 1999 roku, swoją nazwę zawdzięcza starożytnemu miastu portowemu Kłoczew, rodzinnemu miastu głównego wokalisty zespołu, Edwarda Kasperczyka.

W skład zespołu wchodzą: perkusista Przemek Młynarczyk, klawiszowiec Michał Żewłak, gitarzysta basowy Marcin Walczak i gitarzysta Maciej Młynarczik. Zespół zadebiutował w 2000 r. albumem "Curse". Rok później ukazał się "Mój Dom". Muzyka Kobranocki to rock z elementami popu, bluesa i jazzu. Teksty zespołu są często emocjonalne, koncentrują się na miłości, życiu i śmierci. Zespół chwalony jest za energiczne występy na żywo.

KOBRANOCKA - największe przeboje

Polski zespół rockowy KOBRANOCKA to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii polskiej muzyki. Zespół wydał 14 albumów i sprzedał na całym świecie ponad 10 milionów egzemplarzy.

Płyta z największymi przebojami tego zespołu to pozycja obowiązkowa dla każdego fana i kolekcjonera. Album zawiera wszystkie najlepsze utwory z kariery zespołu, w tym największe przeboje, takie jak „Kobranocka”, „Dzień Dobry” czy „Biały Łabędź”.

Ten album zawiera również kilka rzadkich utworów, których nie znajdziesz na żadnym innym albumie KOBRANOCKI.

Leniwiec gra melodyjną, czadową mieszankę rocka, reggae, ska, folk i punk wzbogaconą dźwiękami, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

W maju 2001 po sześciu latach działalności ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił Leniwca na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla muzyków wydarzeniem niezapomnianym, jednak muzycy Leniwca ciepło wspominają chyba wszystkie koncerty, nawet te małe, zwłaszcza w miejscach tak dziwnych jak więzienie, basen miejski czy tama przeciwpowodziowa.

Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału działalność Leniwca nabrała dużego tempa. Zespół zagrał prawie 800 koncertów w 9 krajach, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej. Zespół jest zapraszany na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy).

W latach 2003 i 2004 nakładem Pasażera ukazały się kolejne płyty „Uprzedzenia” i „Crazy Bros”. Ta ostatnia ukazała się także w Czechach. Utwory Leniwca znalazły się też na ponad trzydziestu składankach (również zagranicznych).

Rok 2008 i 2009 to, kultowa wśród miłośników alternatywnych brzmień, trasa Punky Reggae Live. Wraz z grupami Farben Lehre, Koniec Świata i Tabu zespół Leniwiec gra prawie 50 koncertów w największych miastach w Polsce.

W marcu 2008 ukazała się płyta „Reklamy na niebie”. Wydawcą został wrocławski LOU & ROCKED BOYS będącego częścią ROCKERS PUBLISHING. Płycie towarzyszył teledysk „PiekłoNiebo”.

W lutym 2011 nakładem Mystic Production ukazuje się płyta „Droga”. W dalszym ciągu jest to pozytywne granie w klimatach punk, reggae i ska, jednak zespół potrafi zaskoczyć słuchaczy. Niespodzianką na pewno jest nowe, pełne energii brzmienie, wzbogacone o kobiecy wokal, gitarę solową, saksofon i trąbkę. Jednak to nie koniec niespodzianek - oprócz typowych dla tego zespołu klimatów punk-reggae-ska na płycie można usłyszeć mocne wpływy muzyki folkowej. Płycie towarzyszą teledysk „Droga” (gościnnie wystąpił w nim znany kabareciarz Jacek Ziobro) oraz „Helena”.

Szósty studyjny to "Rozpaczliwie wolny – Piosenki Edwarda Stachury". Tym razem muzycy jeleniogórskiej formacji postanowili zaskoczyć odbiorców i zmierzyć się z poezją Edwarda Stachury. Twórczość tego wybitnego artysty zainspirowała zespół do stworzenia muzyki o niezwykle bogatej stylistyce, odmiennej jednak od popularnych aranżacji liryki Stachury, dostępnych na polskim rynku muzycznym. Na płycie znajdują się zarówno mocne, rockowe utwory (Introit), jak i folkowe ballady (Opadły mgły, wstaje nowy dzień) Usłyszeć można także typowe i sprawdzone dla Leniwca style, czyli punk-rock (Piosenka dla zapowietrzonego), Reggae (Confiteor) i Ska (Nie rozdziobią nas kruki). Wszystko razem stanowi świetną mieszankę, chwilami czadową i przebojową, czasem skoczną i bujającą, a momentami nastrojową i refleksyjną. Wartość całego przedsięwzięcia podnosi udział znanych gości. Zespół wsparli m.in. Robert Szymański (Sex Bomba), Dominik „Harry” Pyrzyna (The Analogs), Jacek „Dżeki" Stęszewski (Koniec Świata), Łukasz „Zielony” Zieliński (Virgin Snatch) i Marta „Nadia” Adamowicz (Naaman).

W 2016 roku ukazuje się siódmy studyjny album Leniwca „Raj”. Nieco łagodniejsza muzyka łączy się nadal z ważnym i i interesującym przekazem. Płyta doskonale przyjęta przez krytyków muzycznych.

Echa to alternatywny zespół, którego debiutancki album, został uznany jedną znajgorętszych premier 2019 roku. Obecnie grupa przygotowuje się do wydaniadrugiej płyty.Część członków zespołu ECHA pierwszy raz spotkała się w 2010 roku, kiedy zaczęłagrać ze sobą pod nazwą Bezsensu. Grupa zdobyła liczne nagrody - m. in. wkonkursie "Scena Machiny", "Letni Hit Machiny", a także w plebiscytach portaliinternetowych. Ich dwa albumy, "Co tam myślisz" i "Wszyscy i nie tylko wszystko"zebrały pozytywne recenzje na łamach gazet i portali muzycznych, a zespół byłgościem m. in. OFFensywy Piotra Stelmacha. Utwory z tych albumów gościły m. in.na antenie Trójki, Eski Rock. Muzycy występowali na Open'er Festival, Slot ArtFestival, Jarocin Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również licznekoncerty klubowe. Występowali na trasach takich wykonawców jak Kult, Strachy naLachy i Happysad.Zespół dał się poznać z nieprzeciętnych teledysków, jak nagrany na Teneryfie do„Polski na supeł” „Chamski beat”, w którym zagrała (igo wyreżyserowała) Sandra Staniszewska, czystworzone wysoko ponad ziemią „Gwiazdy” .Silną stroną grupy są też występy na żywo.

KONCERT - TKP FESTIWAL - MORYŃ 2024 - 5 LIPCA GODZ. 22.00

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta.

Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. ,,Tu”  Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”.

Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów.

Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy.

LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Igor Herbut – zarówno solowo jak i z zespołem – gościnnie współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Adam Sztaba, Jacek Cygan, Jan Borysewicz, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, ma także na koncie wspólne projekty z młodymi arystami sceny niezależnej: Ralphem Kamińskim, Hanią Rani (Tęskno), Sorry Boys, a także światowej sławy gruzińskim zespołem Rustavi.

 

GrubSon to producent, raper, wokalista. 

Artystyczna droga którą pokonał może być mierzona tylko w ilości koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym. 

Ma na swoim koncie zarówno złote jak i platynowe płyty za swoje Albumy.

Albumy „ Holizm” oraz  „Gatunek L”, zostały nominowane do najważniejszej nagrody muzycznej „ Fryderyk „ w kategorii Album Roku Hip Hop.

GrubSon jako pierwszy pobił rekord YouTub’a i jego piosenka „ Na Szczycie „ jako pierwszy utwór hip-hopowy zdobyła ponad 100 mln wyświetleń!

Jesienią 2018 roku we współpracy z Przemkiem Corso ukazała się książka „GrubSon – na szczycie” , która w nawiązaniu do jego największego hitu, opowiada o tym… że szczytu nie ma, a ciężka praca nigdy się nie kończy.

W 2019 roku Grubson przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze. To był dla GrubSona rok przełomowy – to właśnie wtedy odbyła się także specjalna trasa SENTYMENTALNIE TORU z okazji 10 lecia płyty ORS i 15 lecia działalności artystycznej. 10 koncertów w całej Polsce i powiększony skład.

Grubson ma na swoim koncie także aktorski debiut w produkcji TVN „ 1800 gramów”, do której również stworzył tytułową piosenkę w duecie z Anią Dąbrowską. 

27.11.2020 ukazał się ostatni, szósty już studyjny Album Grubsona o przewrotnym tytule „ AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE, który powstał w ścisłej współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem.  

Grubson, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w zupełnie świeżej akustyczno elektronicznej odsłonie.

Utwory, podobnie jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o nas – ludziach. AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE skupia się na relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię.

Jak sam przyznaje, to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze, której nie byłby w stanie nagrać wcześniej, a dzięki bliskiej współpracy z Jakubem Mitorajem, uzyskał potrzebną perspektywę. Współpraca, która zaczęła się od wspólnych tras koncertowych (Mitoraj to członek Sanepidu Live Band grającego z GrubSonem od lat) i akustycznych brzmień, pozwalających na zupełnie nowe aranże, zdawałoby się skostniałych brzmień, zabrała muzyków we wspólną, nieskrępowaną i bardzo odważną muzyczną podróż. Od naturalnego, czystego brzmienia gitary, po elektroniczne granice gatunków.

Wszystko „zaprojektowane” precyzyjnie tak, aby przy każdym odsłuchaniu zaskakiwać słuchaczy czymś nowym.

Album promują single „UMYSŁ”, „ EMOTIKONY” oraz „ AKTUAL(NIE)LEPSZA WERSJA „

Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści: Mrozu, Marika, Jarecki, Paprodziad oraz Igor Herbut. 

Line-up

PATRON MEDIALNY

PARTNERZY WYDARZENIA